EŁKOWISKO 2018

16.09.2018 r. już po raz drugi młodzież naszej szkoły została zaproszona do Ełku na III Festyn Łowiecki- "Ełkowisko 2018", zorganizowany przez Koło Łowieckie "Ryś" w Ełku.

Impreza rozpoczęła się Uroczystą Mszą Świętą w Katedrze Świętego Wojciecha w której uczestniczyły wszystkie koła łowieckie z okręgu. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz orszaku myśliwych wraz z pocztami sztandarowymi oraz gośćmi do Centrum Edukacji Ekologicznej, tam odbyła się dalsza część imprezy.

Festyn został zorganizowany z myślą o myśliwych i miłośnikach łowiectwa, dlatego nie zabrakło na nim wielu atrakcji z nim związanych. Można było obejrzeć m.in. występ Sygnalistów z Nadleśnictwa Ełk, Zespół Muzyki Myśliwskiej "Hubertus" działający przy Kole Łowieckim "Cyranka" w Sztumie, spróbować kuchni myśliwskiej Wojciecha Charkiewicza- jednego z najlepszych kucharzy kuchni myśliwskiej, podziwiać sokolników i psy myśliwskie, czy zakupić akcesoria myśliwskie. Nasza młodzież w ramach promocji szkoły zaprezentowała na scenie swoje umiejętności wabienia zwierzyny.

Podczas festynu można było również wykonać badanie poziomu cukru, pomiar ciśnienia i badanie wzroku. Odbyła się także zbiórka krwi.

Całe wydarzenie odbyło się w świetnej atmosferze i mamy nadzieję, że weźmiemy w nim udział również w następnym roku.

 

 

Sekcja: