Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek 28 września, już po raz 10, odbyły się w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, które znakomicie zorganizowały i czuwały nad właściwym przebiegiem profesor: Anna Wappa i Iweta Przygodzka.

Wydarzenie pięknie rozpoczęła Patrycja Gąsiewska (2b) piosenką Ałły Pugaczowej „Milion ałłych roz”, a następnie wraz z Aleksandrą Świć przedstawiła ideę Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Prezentacje o wybranych miastach i państwach europejskich przedstawili: Jakub Daniłowicz i Marcin Borowski z klasy 2a - Australię, Michał Borkowski i Bartek Dąbrowski  (2b) - Moskwę i Petersburg , Jakub Lemiesz (3a) -Niemcy.

Monika Siemieniuk  i Jan Węglarz przybliżyli szczegóły ich uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie Young People in European Forests, w którym zajęli 3 miejsce.

Podczas obchodów nagrodzono zwycięzców konkursów językowych: Monika Siemieniuk (4a) wygrała konkurs z wiedzy o Rosji, Adrian Borowski (3b) z języka niemieckiego, Aleksandra Świć (2b) z gramatyki języka angielskiego.

Najlepszy plakat zachęcający do nauki języków przygotowała klasa 3b.

Bardzo ciekawy wykład o języku Esperanto, jego powstaniu, organizacjach, gramatyce, oraz możliwościach nauki przedstawił pan Przemysław Wierzbowski -prezes Stowarzyszenia Esperanto w Białymstoku.

Weronika Kiełbaszewska piosenką Filipinek „Mr. Wonderful” zakończyła  szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.

 

Aleksandra Świć

klasa 2b

Sekcja: