Konkurs czytelniczy „Czy znasz twórczość Zygmunta Miłoszowskiego?”

         W 2017 roku projekt „Podlaskich spotkań z pisarzami” objął twórczość  Zygmunta Miłoszewskiego  – powieściopisarza i publicysty, współautora scenariuszy filmowych i telewizyjnych, który wyspecjalizował się w powieściach kryminalnych i sensacyjnych.          Młodzież lubiąca czytać książki, podjęła się przeczytania wytypowanych powieści z dorobku autora i przystąpiła do konkursu czytelniczego na poziomie szkolnym. Czwórka  uczniów z najwyższą ilością uzyskanych punktów  pojechała do Białegostoku, aby zmierzyć się w etapie międzyszkolnym.
Uczennica Weronika Kowalczyk z klasy IV b zdobyła w konkursie czytelniczym III miejsce. Nagrodą był dyplom i  książki, w tym najnowsza powieść pisarza „Jak zawsze”.
         Pomiędzy etapami konkursu, 6 listopada 2017 r. odbyło spotkanie z Zygmuntem Miłoszowskim, na którym opowiedział o swoich książkach, zwłaszcza najnowszej powieści, która właśnie ukazała się w księgarniach.
Dowiedzieliśmy  się  też ile pracy, poszukiwań, konsultacji i wyrzeczeń kosztuje pisarza, aby powieść brzmiała wiarygodnie, a pomysły wprowadzane do akcji wyglądały realnie.
       Naszej młodzieży najbardziej przypadł do gustu „Domofon”,  książka sensacyjna z elementami horroru, ale warta polecenia jest także trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim składająca się z „Uwikłania”,” Ziarna prawdy” i wielokrotnie nagrodzonego „Gniewu”.
        Wszystkich zachęcam do zapoznania się z twórczością  Zygmunta Miłoszowskiego i przekonania się osobiście o tym, że współcześni polscy pisarze tworzą pasjonującą literaturę.