Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

Siatkarze  z Technikum Leśnego w Białowieży, zakończyli rywalizację w Licealiadzie-Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Szkół Średnich na V-tym-wysokim miejscu. W tej rywalizacji pokonaliśmy 7 drużyn, przegraliśmy z czterema (I liga składała się z 12 zespołów). Zdobyliśmy pokaźną liczbę punktów (20), oraz bardzo dużo doświadczenia.
           Zdobyte doświadczenie zaprocentowało udanym występem na Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w Tucholi. W Mistrzostwach udział wzięło 8 drużyn. Los przydzielił nam grupę „A’’- z Miliczem, Starościnem i Brynkiem. Były dwie grupy. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu wygraliśmy 2:0, z zawsze mocnym Miliczem. Następnie pewnie pokonaliśmy po 2:0 Starościn i Brynek.
          Jako zwycięzcy grupy w półfinale zagraliśmy z drugim zespołem grupy B-TL Warcino. Mecz był emocjonujący, o zmiennym przebiegu. Pierwszy set efektownie wygraliśmy do 12, lecz w drugim, po zażartej walce minimalnie przegraliśmy. W trzeciej-decydującej partii, nasz zespół pokazał więcej doświadczenia i zimnej krwi, pokonując Warcino, które w tym roku zaprezentowało się z bardzo dobrej strony (TL Warcino w meczu o 3 miejsce później pokonało Milicz).
          Zwycięstwo nad Warcinem dało nam finał. Od trzech lat, w finale spotykają się Białowieża i Biłgoraj. Podobnie jak w ostatnich latach zwyciężyło Technikum Leśne z Biłgoraju, chociaż w tym roku nasze zwycięstwo było bardzo blisko. Pierwszy set tego meczu to zacięta walka z obu stron, ale to my byliśmy stroną dominującą. Był to set w naszym wykonaniu praktycznie perfekcyjny i dzięki temu zwycięski. Drugi set to zupełna zamiana ról. Naszym zawodnikom zaczęło brakować energii; błędy w przyjęciu piłki spowodowały, że nie kończyliśmy ataków. Ten set niestety przegraliśmy. Tie-break, jak wiadomo-loteria. Biłgoraj poszedł za ciosem i mógł się cieszyć z wygranej 2:1, oraz z Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych.
         Nasz zespół ponownie potwierdził, że jest znaczną siłą i na szczeblu wojewódzkim i w naszych resortowych szkołach leśnych.