Nagrody i wyróżnienia w Konkursie Fotograficznym "Las - moja miłość"

Protokół z dnia 7 listopada 2019 r. z obrad Jury

IX Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego dla Fotografów Amatorów
„Las – moja miłość” – Białowieża 2019

Konkurs jest poświęcony pamięci Lecha Wilczka

Jury w składzie:

  1. Roman Rogoziński – przewodniczący
  2. Jarosław Chyra
  3. Zbigniew Dzwonkowski
  4. Dariusz Karp
  5. Tomasz Kłosowski
  6. Zenon Lewartowski

 

postanowiło przyznać następujące Nagrody:

Kategoria wiekowa do lat 15

Przyrodnicze zdjęcie krajobrazowe

I miejsce

 

Ewa Kittel za zdjęcie „Blask wolności”

 

Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie

II miejsce

Piotr Antypiuk za zdjęcie „Leśna rzeka”

Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie

III miejsce

Maja Kardyś za zdjęcie „Pieniny”

Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie

 

Wyróżnienia

Zofia Gołkowska za zdjęcie „Okno natury”

Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami. Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie

Dorota Jaszewska za zdjęcie „Szept Matki Natury”

II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie

Oliwia Skórka za zdjęcie  „Leśne oczko”

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgorzewie

Aleksandra Świder za zdjęcie „Leśne wzgórze”

Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Strzale

Dawid Wesołowski za zdjęcie „Liściaste jest piękne”

Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim

 

 

Leśne szczegóły

I miejsce

Anastazja Anna Bełbot za zdjęcie „Wieczne korzenie”

Szkoła Podstawowa nr 9 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku

II miejsce

Aleksandra Krzewniak za zdjęcie „Pod Kapeluszem”

Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Strzale

III miejsce

Ewa Kittel za zdjęcie „Drewniany potwór”

Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie

 

Wyróżnienia

Wiktor Litwinek za zdjęcie „Tygrzyk paskowany”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baranowie

Klaudia Łupińska za zdjęcie „Muchomor”

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej

Milena Maria Środa za zdjęcie „Mąklik”

Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie

Katarzyna Wojszkowicz za zdjęcie „Krople na igłach”

Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim

 

Kategoria wiekowa 16 – 20 lat

Przyrodnicze zdjęcie krajobrazowe

I miejsce

Daria Makarewicz za zdjęcie „Wschód słońca nad starorzeczem Bugu”

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

II miejsce

Natalia Bartnicka za zdjęcie „Poleska ścieżka”

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

III miejsce

Ivanna Kosiuchenko za zdjęcie „Spokój lasu”

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach

 

Wyróżnienia

Gabriela Borkowska za zdjęcie „W gąszczu”

Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku

Kamil Truszkiewicz za zdjęcie „Kiedy mgły opadają”

Technikum Leśne w Warcinie im. prof. Stanisława Sokołowskiego

 

Wyróżnienia – Nagroda jurora Zenona Lewartpwskiego

Krzysztof Schultka za zdjęcie „Leśna oaza”

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi

Natalia Bartnicka za zdjęcie „Droga o wchodzie”

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

 

Leśne szczegóły

I miejsce

Jerzy Barejko za zdjęcie „Na pniu”

Technikum Leśne w Białowieży

II miejsce

Daniel Czernik  za zdjęcie „Leśny potok”

Zespól Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku

III miejsce

Julia Dąbrowska za zdjęcie „Leśna harmonia życia”

Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcącychim. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie

 

Wyróżnienia

Daniel Czernikza zdjęcie „Pobudka”

Zespól Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku

Krzysztof Schultka za zdjęcie „Łowca naszych czasów”

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi

 

Wyróżnienia – Nagroda jurora Zenona Lewartpwskiego

Bartosz Dzietczyk za zdęcie „Las marzeń”

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku

 

Nagroda specjalna – Najlepsze zdjęcia wykonane przez ucznia szkoły leśnej

Jerzy Barejko za zestaw zdjęć: „Pniarek obrzeżony”, „Na pniu”, „Z perspektywy krasnoludka”

Technikum Leśne w Białowieży

 

Nagroda specjalna Dyrektora Technikum Leśnego w Białowieży

Julia Brewka za zestaw zdjęć: „Zajęcze podchody”, „Ognisty zachód słońca”, „Jesienny poranek”, „W ukryciu”

Technikum Leśne w Białowieży

 

Nagroda specjalna Wójta Gminy Białowieży

Magdalena Dobruch za zdjęcie „Las”

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku

 

Nagroda specjalna Mateusza Gutowskiego- Radnego Powiatu Hajnowskiego

Julia Brewka za zdjęcie „Ognisty zachód słońca

Technikum Leśne w Białowieży

 

Kategoria wiekowa powyżej 20 lat

Przyrodnicze zdjęcie krajobrazowe

I miejsce

Marek Kowalewski za zdjęcie „Leśna zjawa”

II miejsce

Wojciech Domagała za zdjęcie „Świętokrzyski Park Narodowy nr 1”

 

Wyróznienia

Agnieszka Laskowska - Ginszt za zdjęcie „Z dymem”

Agnieszka Zdancewicz za zdjęcie „Wilki”

 

Leśne szczegóły

I miejsce

Marek Kowalewski za zdjęcie „Ciężka droga”

II miejsce

Agnieszka Laskowska - Ginszt za zdjęcie „Co niemiara”

Nagroda Kierownika Internatu

Ewa Sawka-Kunach za zdjęcie "Droga"

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH - W SZCZEGÓLNOŚCI OSOBY NAGRODZONE - NA UROCZYSTĄ GALĘ  KONKURSU DO AULI INTERNATU

W DNIU    2 grudnia 2019 r.

POCZĄTEK - GODZ. 10.00

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM BĘDZIE WKRÓTCE ZAMIESZCZONY NA STRONIE