Rozstrzygnięcie VII edycji Międzybursowego Konkursu Plastycznego Na Tradycyjną Kartkę Okolicznościową pt. „Pozdrowienia z Łomży”

17 kwietnia 2018 r. w Bursie Szkolnej nr 3 w Łomży odbyło się Rozstrzygnięcie VII Międzybursowego Konkursu Plastycznego na Tradycyjną Kartkę Okolicznościową pt. „Pozdrowienia z Łomży”.

Do konkursu zgłoszonych zostało 61 prac z 9 burs i internatów naszego województwa. O nagrody rywalizowało 51 wychowanków, z czego z naszego internatu własnoręcznie wykonały kartki następujące uczennice:

1. Aleksandra Gierej – kl. IIa

2. Maja Żagunis – kl. IIa

3. Angelika Jankowska – kl. IIb

4. Weronika Kiełbaszewska – kl. IIb

5. Weronika Michalska – kl. IIb

6. Natalia Węcławska – kl. IIIb

7. Dominika Moczuło – kl. IVb

Jury miało niełatwe zadanie wytypowania nagrodzonych prac, bowiem z roku na rok poziom konkursu wzrasta. Wychowankowie wykazują się coraz większą kreatywnością, oryginalnością oraz dokładnością. Wykorzystują przy tym różnorodne techniki plastyczne, co rzutuje na bogactwie kartki okolicznościowej.

Możemy poszczycić się faktem, iż w naszym internacie zamieszkuje bardzo uzdolniona młodzież. Trzy wychowanki z Internatu Technikum Leśnego w Białowieży zdobyły wyróżnienia:

  • Maja Żagunis – kl. IIa
  • Weronika Michalska – kl. IIb
  • Dominika Moczuło – kl. IVb

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki – ceramiczne kwiaty własnoręcznie wykonane przez młodzież z Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży.

Wyjazd do Łomży to nie tylko możliwość uczestnictwa w uroczystej gali wręczenia nagród oraz podziwiania wszystkich prac konkursowych. To również okazja do zwiedzenia tego pięknego miasta. Dzięki gościnności Pani Dyrektor Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży oraz ogromnemu zaangażowaniu Pani Agnieszki Cieślik – opiekuna samorządu, została nam zorganizowana piesza wycieczka po ciekawych zakątkach Łomży. Ogromną atrakcją było również zwiedzanie Muzeum Północno – Mazowieckiego. Mogliśmy wzbogacić swoją wiedzę historyczną oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym mieście.

Po udanym dniu wróciliśmy do internatu pełni wrażeń oraz pomysłów do wykonywania kartek okolicznościowych. Wierzymy, iż w kolejnej edycji  konkursu na pewno jury czymś zaskoczymy.

Wszystkim wychowankom biorącym udział w konkursie gratuluję ciekawych pomysłów, zaangażowania oraz motywacji.

Anna Jakoniuk

Sekcja: